Obcy - gra fabularna (Podręcznik)

  • Niezapomniana podróż po nieznanych, czekających na odkrycie planetach, na pograniczu zbadanej przestrzeni kosmicznej.
  • Obcy - gra fabularna (Podręcznik)
  • Obcy - gra fabularna (Podręcznik)
  • Obcy - gra fabularna (Podręcznik)
  • Obcy - gra fabularna (Podręcznik)
  • Obcy - gra fabularna (Podręcznik)
  • Obcy - gra fabularna (Podręcznik)
  • Obcy - gra fabularna (Podręcznik)
  • Obcy - gra fabularna (Podręcznik)
Producent: Galakta
EAN: 9788392628828
Kod G3: 111083
209,90 zł brutto
Cena Wysyłka
209,90 zł brutto 1 dzień

Dostępny w naszych sklepach

Ten produkt możesz kupić w jednym z naszych sklepów. Sprawdź, w których punktach produkt jest dostępny od ręki.
Sprawdź dostępność

W grze fabularnej "Obcy" każdy uczestnik poza jednym wciela się w rolę Postaci Gracza (PG). Możesz być kolonistą, członkiem załogi statku, żołnierzem lub kim tylko zechcesz. Ty decydujesz, co myśli i czuje twoja PG, a także co mówi i robi, ale nie masz wpływu na to, co się jej przydarzy.

Twoim zadaniem jako gracz jest stworzenie PG i zidentyfikowanie się z nią. Twoja PG jest osobą z krwi i kości, posiada uczucia i marzenia - zupełnie tak jak ty. Spróbuj sobie wyobrazić, jak byś zareagował na jej miejscu albo co byś zrobił. Postacie Graczy to nieodmiennie bohaterowie opowieści. Gra jest właśnie o nich. Ich decyzjach i ich historiach.

Ostatni gracz to Matka Gry (MG). Jej zadaniem jest opisać uniwersum Obcego twojej grupie. Ona przedstawia wszystkich ludzi i istoty, które napotykasz podczas rozgrywki. Postaci kontrolowane przez MG są nazywane Postaciami Niezależnymi (PN).

Zadaniem MG jest stawianie przed tobą i twoją grupą przeszkód, rzucanie wyzwań waszym PG, zmuszanie ich, by udowodniły swoją prawdziwą wartość. Jednak od MG nie zależy decydowanie, co wydarzy się w grze - ani tym bardziej jak zakończy się opowieść, w której uczestniczysz wraz z przyjaciółmi. O tym decyduje sama gra. To powód, dla którego w nią grasz - by dowiedzieć się, jak skończy się twoja historia.

Grę fabularną "Obcy" można rozgrywać w dwóch różnych trybach: trybie filmowym i trybie kampanii. Każdy z nich stworzono z myślą o zapewnieniu odmiennych doświadczeń płynących z rozgrywki. 

Tryb filmowy opiera się na gotowych scenariuszach, które nawiązują do pełnej zwrotów akcji fabuły filmów z serii Obcy. Opracowany z myślą o jednym intensywnym spotkaniu, tryb ten kładzie nacisk na ryzykowną, szybką i brutalną grę. Szansa, że wszystkie PG przeżyją, jest znikoma. Podręcznik zawiera jeden filmowy scenariusz wprowadzający "Ostatni dzień Hope".

Tryb kampanii stworzono do dłuższych rozgrywek, w których biorą udział te same grupy PG podczas wielu kolejnych sesji. Dzięki temu można poznawać świat Obcego bez jakichkolwiek ograniczeń. Podręcznik zawiera tabele losowe i inne rozbudowane narzędzia, które pozwolą na szybkie tworzenie układów planetarnych, kolonii, misji, spotkań losowych i PN, idealnych do twoich kampanii.

Zasady gry oparto na wysoko cenionej mechanice Year Zero Engine, wykorzystanej w wielu nagrodzonych grach fabularnych od wydawnictwa Free League. Zaadaptowano ją jednak i rozwinięto, aby sprostała wymaganiom i tematyce Obcego - horrorowi oraz dynamicznej akcji, toczącej się w zimnej, mrocznej przestrzeni kosmicznej.

ZAWARTOŚĆ:

  • Obcy - gra fabularna (Podręcznik) (Format A4 - 392 strony)

Parametry techniczne:
Autor:
Tomas Härenstam
Ilustrator:
Martin Grip
Rok wydania:
2021
Edycja:
polska
ISBN:
Niepowtarzalny dziesięciocyfrowy, a od 01.01.2007 13-cyfrowy identyfikator książki
978-83-926288-2-8
WYMIARY OPAKOWANIA:

Orientacyjny wymiar opakowania w mm.

Wysokość (mm):
285
Szerokość (mm):
225
Głębokość (mm):
25
SKU:
111083
Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane